פרטיות במקום העבודה

הזכות לפרטיות היא זכות שעוטפת את העובד בכל מקום, לרבות במקום העבודה.

עובדות המקרה: העובדת הועסקה בחברה במשך כשנתיים. בשלב מסוים התקין המעסיק מצלמות במסדרון שצילמו את הכניסה לחדר השירותים. בהמשך נערכו עם העובדת שיחות (הן של עובדות בכירות והן של עובדת קבלן) בנוגע להרגלי ההיגיינה שלה בחדר השירותים. העובדת התלוננה על כך, אך היחס כלפיה, כמו גם המעקב האמור – לא השתנו. לאחר שהתגלה כי שלחה קורות חיים למעסיקים פוטנציאליים, זומנה העובדת לשימוע לפני סיום העסקה בנימוק של חוסר שביעות רצון מתפקודה.
במהלך השימוע הושמעו כלפי העובדת טענות חדשות בנוגע להתנהגותה, שלא עלו בעבר. לבסוף נאמר לה, כי נגרם בין הצדדים משבר אמון בשל העובדה כי הציגה מועמדות למשרות שונות בעודה מועסקת בחברה.
החברה הכחישה יחס פגום כלפי העובדת, והתגוננה בטענה כי כלל העובדות זכו ליחס זהה. עוד אמרה החברה, כי המצלמות הותקנו לצרכי אבטחה בלבד ובמתחמים ציבוריים.

הכרעה:
לעניין הפגיעה בפרטיות – בעידן בו העובדים נמצאים שעות רבות במקום העבודה, יש להם ציפיה לגיטימית לפרטיות במקום העבודה, בוודאי בכל הנוגע להרגלי ההיגיינה שלהם ולחדר השירותים בפרט. התנהגות החברה במעקב אחר עובדת לשירותים אינה סבירה, אינה מתקבלת על הדעת ולא מצויה בגדרי זכות היתר של המעסיק לנהל עסקו כראות עיניו. במעשיה, החברה פגעה בפרטיותה של העובדת החל מהתקנת מצלמות מחוץ לחדר שירותים, עובר דרך זימונה לשיחת נזיפה על הרגלי הניקיון שלה בעת ביקוריה בשירותים וכלה באי לקיחת אחריות על פעולות עובדת הקבלן שבהתנהגותה גרמה לתחושת השפלה ורדיפה של העובדת. נפסק פיצוי בסך 50,000 ₪ בגין פגיעה בפרטיות.

לעניין הפגמים בשימוע – ביה"ד קבע כי סיבות השימוע לא היו ענייניות, הטענות כנגד יכולותיה המקצועיות של התובעת היו פעוטות ולא אמיתיות, וממילא הועלו לראשונה במסגרת השימוע מבלי שניתנה לעובדת האפשרות לשיפור. בית הדין הוסיף וקבע, כי ההחלטה בדבר פיטורי העובדת התקבלה עוד בטרם נערך השימוע, והשימוע נערך למראית עין בלבד. עוד נקבע, כי הטענה בנוגע לחוסר אמינותה של העובדת הומצאה ע"מ להצדיק את הפיטורים. נפסק פיצוי בסך 20,000 ₪ בגין פגמים בשימוע.

כמו כן, החברה חויבה בתשלום הוצאות העובדת בסך 12,000 ₪.

סע"ש (ת"א) 1018-10-17 אלונה פלומין – אלכסנדר שניידר איי.טי בע"מ, ניתן ביום 23.2.2020. ערעור החברה לבית הדין הארצי תלוי ועומד.